Blog > Komentarze do wpisu
Moje kosmetyczne hity za grosik

Dawno temu przestałam się oszukiwać, że jestem odporna na marketingowe chwyty koncernów kosmetycznych. Przecież doskonale wiem, że ponad połowa (o ile nie więcej) ceny drogiego kremu to koszty opakowań i promocji ale… i tak daję się złapać na złudzenie cudownego wygładzenia istniejących zmarszczek w ciągu 14 dni, piękny zapach, ciekawe opakowanie i (u mnie czynnik decydujący) niedającą się poskromić chęć wypróbowania nowości.

Tyle tytułem wstępu, chociaż dziś chciałabym napisać o kosmetykach, które kosztują niewiele, a mimo to urzekły mnie na tyle, że do nich systematycznie wracam. Co w moim przypadku jest niezwykłe, bo jestem totalnie nielojalnym konsumentem;)

Zaczynam od kosmetyku, którego używam już od wielu lat i niezmiennie skutecznie przynosi ulgę moim spierzchniętym ustom.

TISANE – Balsam do ust. Zawiera wosk pszczeli, miód, olej rycynowy, oliwę, ekstrakt z melisy, jeżówki purpurowej i ostropestu plamistego, witaminę E.  I co dla mnie najważniejsze ma gęstą konsystencję i nigdy nie szczypie, co czasami zdarza się w przypadku innych balsamów.


Typ drugi. Płyn micelarny Ziaja Sopot Spa. Zawiera solankę sopocką, morskie algi i hydro-retinol. Nie pachnie. Cóż, działa jak to płyn miceralny – nie zauważyłam różnicy pomiędzy aptecznymi a nim. Delikatnie nawilża i odświeża. A poza tym pasuje do mojej niebieskiej łazienki;)


I na koniec - BIOALGA Krem pod oczy z algami morskimi wyprodukowany przez Laboratorium Ava. Krem zawiera algi, witaminę E, wyciąg z ziela świetlika. Sięgnęłam po niego, kiedy przypętało mi się jakieś podrażnienie, powieki zrobiły się czerwone i swędzące. No i zakochałam się! Delikatnie pachnie, ładnie nawilża i lekko natłuszcza. Ale to, co mnie urzekło, to jego konsystencja. Idealna – nie tak gęsty, że trudno go wklepać, ale też nie tak rzadki i delikatny, że po chwili nie pamiętam, czy użyłam już kremu, czy nie. I na dodatek sprawia, ze moja skóra odpoczywa – przynajmniej tak czuję ;))


czwartek, 17 lutego 2011, martiniqa.pl

Polecane wpisy